גרניט

לצד גרניט שהיא אבן טבעית קשה בעלת הרכב מינרלי מגוון ישנו חומר קרמי בעל צפיפות גבוהה וספיגה נמוכה שנקרה גרניט פורצלן. אין לבלבל בין שני החומרים. גרניט פורצלן הם אריחי קרמיקה שמיוצרים באופן מלאכותי בניגוד לאריחי גרניט שנחתכים ומעובדים מאבן טבעית.  למה קוראים לאריחי קרמיקה או פורצלן גרניט פורצלן ולא אריחי פורצלן או אריחי קרמיקה? פשוט מפני שבצירוף המילה גרניט נתפס המוצר כיותר חזק כי חוזק הוא אחת התכונות של גרניט. אבל אין באריחי גרניט פורצלן גרניט. 

אחד היתרונות שיש לייצור אריחים באופן מלאכותי הוא שניתן ליצור אריחי גרניט פורצלן בצבעים שונים, טקסטורות שונות ודוגמאות מגוונות שיתאימו לארון בחדר האמבטיה בניגוד למשטחי גרניט טבעי שאפשר לקבל רק בצבעים שיש בטבע. היתרון של גרניט פורצלן הוא שבגלל שתהליך היצור מלאכותי אפשר לחקות חומרים יקרים יותר ועמידים פחות כמו שיש או טרה קוטה. היום הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לייצר אפילו אריחי גרניט פורצלן שנראים כמו פרקט. היתרון הגדול הוא כמובן שאין צורך לטפל באריחי גרניט פורצלן כמו שמטפלים בפרקט.  היתרונות של גרניט טבעית הוא החוזק והעמידות וגם הצבעוניות הטבעית המרשימה שלה. וכמובן ישנה שאלה של עלות.  ההיבט הכספי גם הוא משמעותי בבחירת החומרים איתם נבנה או נשפץ את הבית שלנו. הטכנולוגיות החדשות והמשוכללות מאפשרות היום את מה שאי אפשר היה להשיג פעם ובדרגות מחירים שונות שמתאימות לכל כיס.  
גרניט טבעית, מגיעה עם קשת צבעים טבעית ולא מלאכותית, ואם נדמה שקשת צבעים זו מוגבלת הרי שהמציאות מראה שהמגוון הוא רחב מאד. כחמישה עשר סוגי גרניט זהובים לצד תשע אפשרויות גרניט אדומות ועוד לא הזכרנו את אבן גרניט האפורה לגווניה, כשמונה עשר גווני ירוק, מעל עשרים גווני חום, וישנם גם אבן גרניט בגווני כחול, גרניט בגווני לבן וכמובן גרניט בגווני שחור.